731 901 601

Szkolenie Pełnomocnik ds. ISO 27001:2017

Szkolenie dedykowane – szkolenie „szyte na miarę” dostosowane do potrzeb Twojej firmy

Cel szkolenia: Uzyskanie wiedzy na temat obowiązków pełnionych przez Pełnomocnika ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001:2017.

Dla kogo: Osoby, które pracują jako Pełnomocnik ds. ISO 27001:2017 i chcą pogłębić swoją wiedzę. Osoby, które będą wykonywać obowiązki Pełnomocnika i chcą zdobyć niezbędne kompetencje umożliwiające zarządzaniem systemem ISO 27001:2017.

Przez 21 lat zaufało nam ponad 1600 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub zadzwoń
787 974 136 42 208 94 65 787 974 136 42 208 94 65

Program szkolenia

CZĘŚĆ I. OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

 1. Wprowadzenie – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z wymaganiami normy ISO 27001:2017
  • Omówienie odpowiedzialności i uprawnień Pełnomocnika Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
  • Kontekst Organizacji
  • Przywództwo
  • Planowanie
  • Umiejętności interpersonalne Pełnomocnika Systemu Jakości
 2. Analiza Ryzyka
  • Analiza Ryzyka i sposoby postępowania z ryzykiem

Ćwiczenie 1: Zaangażowanie uczestników szkolenia w ćwiczenia pozwalające zrozumieć Praktyczne podejście do analizy ryzyka, jak policzyć ryzyko w naszej organizacji? Jak sprawdzić czy ryzyko zostało poprawnie zidentyfikowane?

CZĘŚĆ II

 1. Wymagania normy ISO 27001
  • Omówienie wymagań normy – pkt. 4-10
  • Omówienia zabezpieczeń z załącznika A

Ćwiczenie 2: Zaangażowanie uczestników szkolenia w ćwiczenia pozwalające zrozumieć Co kryje się pod punktami normy. Jak wdrożyć zabezpieczenia, żeby spełniały wymagania normy? 

PRZERWA

CZĘŚĆ III

 1. Przedstawienie roli, odpowiedzialności i zadań Pełnomocnika ds. Systemu ISO 27001
 2. Rodzaje udokumentowanych informacji
  • Wymagania normy ISO 27001:2017 w zakresie dokumentowania
  • Opracowywanie i aktualizowanie udokumentowanych informacji
  • Nadzór nad udokumentowanymi informacjami

Ćwiczenie 3: Uczestnicy szkolenia zostaną zaangażowani w określenie poprawności zdań dotyczących tworzenia, aktualizacji i nadzoru nad udokumentowaną informacją, samodzielny podział udokumentowanych informacji na dokumenty nadzorowane oraz zapisy, a także określenie celów właściwego prowadzenia dokumentacji systemowej.

 1. Ocena efektów działalności
  • Monitorowanie, pomiary, analiza i ocena
  • Audyt wewnętrzny
  • Przegląd zarządzania

Ćwiczenie 4: Zaangażowanie uczestników szkolenia w ćwiczenia pozwalające zrozumieć jaki mierzyć zabezpieczenia.

 1. Proces doskonalenia
  • Działania korygujące i zapobiegawcze
  • Rola pełnomocnika w doskonaleniu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • Omówienie sposobów oceny dokonywanej w trakcie auditu certyfikującego

Ćwiczenie 5: Uczestnicy szkolenia zostaną zaangażowani w analizę potencjalnych niezgodności występujących w organizacji. Zapoznają się z definiowaniem i przeprowadzaniem działań korygujących.

PRZERWA

CZĘŚĆ IV

 1. Symulacje sytuacji na audytach certyfikujących
  • Dyskusja

Ćwiczenie 6: Symulacje pozwolą na zapoznanie uczestników szkolenia z zachowaniem w sytuacjach potencjalnie możliwych w trakcie audytu.

 1. Podsumowanie szkolenia
  • Pytania uczestników
Kontakt
Chcesz zmodyfikować to szkolenie ?
Skontaktuj się z nami a my dostosujemy je
do potrzeb Twojej firmy.

lub zadzwoń:

787 974 136 42 208 94 65 787 974 136 42 208 94 65

Korzyści z udziału w szkoleniu dedykowanym

Certyfikat

Uczestnicy szkolenia otrzymują imienny certyfikat potwierdzający możliwość objęcia stanowiska Pełnomocnika ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001:2017.

Kartka i długopis

Każdy program szkolenia może zostać opracowany według potrzeb i specyfiki Twojej firmy, a szkolenie może być prowadzone w oparciu o funkcjonujący już w firmie system zarządzania.

Rozmowa

Po szkoleniu nasi trenerzy są do Twojej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

Szkolenie

Program szkolenia został opracowany na podstawie 21 letniego doświadczenia firmy DJB Doradztwo i łączy w sobie wiedzę teoretyczną oraz umiejętność jej praktycznego wykorzystania.

Czas

Masz wpływ na miejsce, czas i termin szkolenia – możesz wydłużyć lub skrócić szkolenie tak, aby nie zakłóciło obowiązków Twoich pracowników.

Nauka

Umożliwimy Twoim pracownikom zdobycie wiedzy i kwalifikacji, umożliwiających prawidłowe prowadzenie dokumentacji ISO 27001:2017.

Szkolenia

Szkolenie to pozwoli Ci prawidłowo interpretować wymagania normy ISO 27001:2017, umieć je zastosować w organizacji oraz planować i organizować system zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji.

Człowiek

Trenerzy DJB Doradztwo to wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu normy ISO 27001:2017 oraz sprawowaniu funkcji Pełnomocnika ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001:2017.

Wiedza

Dzięki szkoleniu możesz lepiej zrozumieć rolę Pełnomocnika ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji i przygotować się do sprawowania tej funkcji.

Referencje

Przeczytaj, co sądzą o naszych szkoleniach ich uczestnicy

Philips - logo
„ PHILIPS POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie ma przyjemność zarekomendować usługi doradcze świadczone przez firm DJB Doradztwo Marcin Chorąży.

Prace realizowane przez DJB Doradztwo w pełni spełniły nasze oczekiwania jakościowe. Zostały one indywidualnie dopasowane do potrzeb i specyfiki naszej Organizacji oraz do określonych przez nas oczekiwań. Konsultant, jaki został dedykowany do projektu, wykazał się odpowiednimi kompetencjami oraz szeroką wiedzą w zakresie normy ISO 9001:2015, a także służył pomocą i radą, gdy tylko zaistniała taka potrzeba.”
PHILIPS POLSKA SP. Z O.O.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi - logo
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi
W imieniu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa rekomenduję DJB Doradztwo Marcin Chorąży jako firmę przygotowującą do wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2015. Współpracę z firmą DJB Doradztwo rozpoczęliśmy w roku 2017 i kontynuujemy do dnia dzisiejszego. Przedmiotem współpracy były zagadnienia związane z wdrożeniem systemu. Konsultant współpracujący z naszym szpitalem wykazał się dużą wiedzą merytoryczną, w sposób przystępny i ciekawy przekazał wiele cennych informacji dotyczących wymagań norm, ich zastosowania oraz zasad przeprowadzania procesu auditu wewnętrznego. W naszej ocenie firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży jest rzetelnym i godnym polecenia wykonawcą w zakresie wdrażania systemu ISO 9001:2015.
Dyrektor W.S.S. im. M.Pirogowa dr n med. Roman Bocian
CONTROL SYSTEM FMN - logo
CONTROL SYSTEM FMN Sp.z o.o. współpracowała z firmą DJB Doradztwo w zakresie kompleksowego dostosowania systemu ISO 9001:2009 do wymagań nowej normy ISO 9001:2015, DJB Doradztwo zobowiązał się do wykonania wszelkich niezbędnych czynności, dzięki którym nasza firma mogła uzyskać certyfikat ISO 9001:2015 w szczególności: Pracownicy firmy DJB Doradztwo wykonali swoje zadania w sposób profesjonalny. Firmę cechuje terminowość oraz elastyczność w rozwiązywaniu problemów, a także poszanowanie interesów Zleceniodawcy.
Dyrektor Bożena Zawalska
Urząd Lotnictwa Cywilnego - logo
Urząd Lotnictwa Cywilnego z największą przyjemnością pragnie polecić usługi firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży w obszarze wdrażania nowej normy systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015. Wszystkie działania Konsultanta zostały indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Konsultant wykazał się ogromną wiedzą dotyczącą systemu ISO 9001:2015, dzięki czemu podsunął nam wiele istotnych rozwiązań. Dokumeńtacja została opracowana w sposób staranny i rzetelny. Szkolenia, które zostały przeprowadzone w ramach wdrożenia, były ciekawe oraz pozwoliły nam na zagłębienie wymagań nowej normy ISO 9001:2015.
Dyrektor biura dyrektora generalnego Magdalena Kapuśniak