Z naszą pomocą wdrożysz BRC
Przez 21 lat zaufało nam ponad 1600 małych, dużych i średnich firm:
Poznaj naszą unikalną metodykę wdrożeń, która gwarantuje
pozytywną
certyfikację.
BRC Global Standard Food to międzynarodowa norma dotycząca Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności. Norma ta zawiera wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności, jak i wymagania jakościowe, które powinny być spełnione przez branże spożywcze pragnące uzyskać certyfikat BRC. System BRC zobowiązuje Organizację do wdrożenia takich systemów jak: HACCP, GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), GHP (Dobra Praktyka Higieniczna). Spełnienie wytycznych zawartych w BRC pomaga stworzyć skuteczny System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności. Certyfikat BRC jest uznawany przez GFSI (ang. Global Food Safety Initiative), co daje szanse na poszerzenie bazy kontaktów biznesowych. Wiele firm z branży spożywczej wymaga od swoich dostawców certyfikatu uznawanego przez GFSI. Posiadanie certyfikatu BRC to pokazanie klientom, że Organizacja dokłada wszelkich starań, aby produkowana i dostarczana żywność była bezpieczna i spełniała rygorystyczne wymagania oraz kryteria wysokiej jakości.
Istnieją różne rodzaje systemu BRC, które odzwierciedlają charakter działalności danej firmy.
Do rodziny systemu BRC należą:
BRC FOOD – standard zawierający wymagania dla producentów markowych produktów detalicznych (produkty podstawowe), żywności przetworzonej lub żywności i składników wykorzystywanych w innych sektorach przemysłu spożywczego. Certyfikacji podlegają jedynie te produkty, które powstały i są magazynowanie na terenie zakładu produkcyjnego.
Obecnie obowiązującą wersją BRC FOOD jest wersja standardu 9.
BRC IOP (BRC P&PM) (Packaging and Packaging Materials) – to rozszerzenie podstawowego standardu BRC. Określa techniczne wymagania jakie powinny spełniać te przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na produkcji lub dostarczaniu opakowań, przeznaczonych przede wszystkim dla produktów żywnościowych. Zgodność z wymaganiami BRC IOP gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo wytwarzanych opakowań oraz umożliwia spełnienie wymagań prawnych i higienicznych z zakresu bezpieczeństwa żywności.
Obecnie obowiązującą wersją BRC IOP ( P&PM) jest wersja standardu 6.
BRC CP (Consumer Products) – to standard BRC skierowany do przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją wyrobów typu „non-food”, czyli produktów „nieżywnościowych”, przeznaczonych bezpośrednio dla ostatecznego konsumenta. Do artykułów określanych jako „non food” między innymi można zaliczyć: kosmetyki, tekstylia, szkło, chemię domową, ubrania, naczynia kuchenne, urządzenia AGD, itp.
Obecnie obowiązującą wersją BRC CP jest wersja standardu 4.
BRC Agents & Brokers – to standard, który przeznaczony jest dla firm świadczących usługi zakupów, transportu lub dystrybucji produktów w łańcuchu dostaw. Agenci i brokerzy także mają wpływ na bezpieczeństwo produktów oferowanych przez dostawców.
Obecnie obowiązującą wersją BRC Agents & Brokers jest wersja standardu 3.
BRC Storage & Distribution – standard określa najlepsze praktyki w magazynowaniu i dystrybucji produktów. Celem standardu jest zapewnienie efektywnego i bezpiecznego łańcucha logistycznego.
Obecnie obowiązującą wersją BRC Storage & Distribution jest wersja standardu 4.
System BRC jest skierowany dla każdej Organizacji, która prowadzi działalność w branży spożywczej.
Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach ich uczestnicy