Z naszą pomocą wdrożysz FSC
Przez 21 lat zaufało nam ponad 1600 małych, dużych i średnich firm:
Poznaj naszą unikalną metodykę wdrożeń, która gwarantuje
pozytywną
certyfikację.
FSC to system certyfikacji produktów leśnych. Pozwala od na określenie, czy wyroby z drewna pochodzą z legalnych źródeł i czy powstały w ramach odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Standardy FSC przeznaczone są dla podmiotów zarządzających lasami, a także dla wszystkich ogniw łańcucha pochodzenia drewna (od lasu do końcowego przeznaczenia):
O certyfikat FSC mogą ubiegać się wyłącznie te podmioty, które korzystają z certyfikowanych produktów. Innymi słowy – wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw muszą posiadać certyfikację FSC jako dowód, że na każdym etapie stosowano dobre praktyki produkcji i obrotu wyrobami drewnianymi.
FSC (Forest Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w związku z narastającym, globalnym problemem wylesiania. Od 1993 roku FSC wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej i zajmuje się ich promowaniem. Skrótem FSC oznacza się także obowiązujący na całym świecie system certyfikacji lasów i produktów drzewnych. Obok PEFC, jest on największym światowym programem certyfikacji dla gospodarki leśnej i przemysłu drzewnego.
Standardy FSC dla podmiotów gospodarujących lasami (FM – Forest Management Certification) obejmują takie aspekty, jak:
Standardy FSC dla firm wykorzystujących produkty z drewna (Chain of Custody Certification – CoC) dotyczą kontroli przepływu surowca z lasu (lub z miejsca prowadzenia recyklingu) do klienta. Obejmują przetwarzanie, transport, magazynowanie, handel, dystrybucję drewna i wyrobów drewnianych, o ile dany etap wiąże się ze zmianą własności produktu. Rekomendowany system zarządzania łańcuchem dostaw dotyczy m.in. zarządzania jakością, kontroli produkcji, dokumentacji sprzedażowej, etykietowania produktów.
Certyfikat FSC to gwarancja, że firma tworzy swój produkt w oparciu o surowce spełniające najwyższe standardy (poczynając od drewna pozyskiwanego z legalnych źródeł) i świadczy o zaangażowaniu marki w globalne działania na rzecz ochrony terenów leśnych. Służy to budowaniu pozytywnego wizerunku i zaufania konsumentów, którzy obecnie są coraz bardziej wyczuleni na kwestie środowiskowe.
Potwierdzona certyfikatem działalność w zgodzie ze standardami FSC może zaowocować:
Istotną korzyścią z certyfikacji jest także możliwość posługiwania się rozpoznawalnym na całym świecie znakiem towarowym FSC, który stanowi wizytówkę firmy jako dbającej o ekologiczne aspekty działalności.
Od 2010 roku w państwach członkowskich UE każdy podmiot zajmujący się produkcją i dystrybucją produktów z drewna ma obowiązek wdrożyć w swojej działalności procedury i środki służące m.in. identyfikacji źródła pochodzenia drewna i analizie ryzyka. Certyfikacja FSC jest jednym ze sposobów na spełnienie tego wymogu.
Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach ich uczestnicy