Szkolenie wymagania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000

szkolenie otwarte

 • Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku Systemów Zarządzania Jakością
 • Posiadamy stałą, wyspecjalizowaną kadrę trenerów
 • Oferujemy szeroki zakres szkoleń i warsztatów
 • Gwarantujemy bezpłatne konsultacje poszkoleniowe

Przeszkoliliśmy pracowników z ponad 1200 małych, dużych i średnich przedsiębiorstw:

Do końca rejestracji pozostało

---

Najbliższe szkolenie

Brak szkoleń w najbliższym temninie

Twoje dane są u nas bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność.

Masz pytania?
Prosimy o telefon lub e-mail.
787 974 136
42 208 94 65

Korzyści z udziału w szkoleniu otwartym: 
Wymagania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000

  • Szkolenie to pozwoli Ci prawidłowo interpretować wymagania normy ISO 22000, umieć je zastosować w organizacji oraz planować i organizować system zarządzania w organizacji.
  • Uczestnicy szkolenia otrzymują imienny certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje. 
  • Program szkolenia został opracowany na podstawie kilkunastoletniego praktycznego doświadczenia firmy DJB Doradztwo i łączy w sobie umiejętności teoretyczne i praktyczne.
  • Trenerzy DJB Doradztwo to wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu normy ISO 22000.
  • Organizujemy szkolenia w kilku miejscach w kraju i w różnych terminach, dzięki naszemu harmonogramowi zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
  • W szkoleniu może wziąć udział każdy zainteresowany – umożliwi Ci to wymianę doświadczeń z pozostałymi uczestnikami.
  • Po szkoleniu nasi trenerzy są do Twojej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

  W szkoleniu otwartym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy pragną podnieść swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe. Szkolenia organizujemy w różnych miejscach w kraju. jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem dedykowanym zapoznaj się z naszą ofertą

  jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem dedykowanym zapoznaj się z naszą ofertą

  Program szkolenia

  Szkolenie wymagania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000

  CZĘŚĆ I

  OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

  1. Główne założenia systemu ISO 22000
  2. Rodzaje zatruć i zagrożeń dla żywności i produktów mających kontakt z żywnością
  3. Omówienie głównych terminów normy
  4. Formy dokumentów w systemie ISO 22000
   • Omówienie podstawowych zasady tworzenia, aktualizacji oraz nadzoru nad udokumentowaną informacją
   • Omówienie podstawowych różnic między dokumentem nadzorowanym a zapisem
   • Omówienie podstawowych celów właściwego prowadzenia dokumentacji systemowej

    Ćwiczenie 1: Omówienie nadzoru nad dokumentami na przykładzie Księgi ISO 22000

  5. Akty prawne dotyczące systemu ISO 22000
  6. Rola najwyższego kierownictwa w systemie
  7. Polityka Bezpieczeństwa Żywności 

   Ćwiczenie 2: Utworzenie z uczestnikami spójnej Polityki Bezpieczeństwa Żywności na przykładzie firmy z branży spożywczej.

  8. Rola i obowiązki Pełnomocnika w systemie
  9. Komunikacja w systemie
  10. Sytuacje kryzysowe

   Ćwiczenie 3: Zdefiniowanie z uczestnikami sytuacji kryzysowych, które mogą wystąpić w firmie z branży spożywczej. Możliwe formy reagowania na nie. Poszukiwanie działań zapobiegających.

  11. Przegląd zarządzania oraz audyty wewnętrzne
   • Główne punkty raportu z przeglądu zarządzania
   • Wyznaczanie celów jakościowych
   • Wybór audytorów, Plan audytów, Raporty z audytów

    Ćwiczenie 4: Wyznaczenie celów jakościowych dla przedsiębiorstwa. Uczestnicy ćwiczą definiowanie mierzalnych celów jakościowych.

  12. Zasoby (ludzie, infrastruktura, środowisko)
   PRZERWA 

   

  CZĘŚĆ II

  OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

  1. Plan HACCP
  2. Schemat procesów
  3. Definiowanie możliwych zagrożeń w systemie

   Ćwiczenie 5: Zdefiniowanie przez uczestników możliwych zagrożeń występujących w ich przedsiębiorstwach.

  4. Omówienie analizy zagrożeń oraz monitorowania CCP (Krytycznych punktów kontrolnych)

   Ćwiczenie 6: Przeprowadzenie analizy zagrożeń na przykładzie własnego przedsiębiorstwa oraz wyznaczenie krytycznych punktów kontrolnych.

   Ćwiczenie 7: Definiowanie krytycznych wartości oraz limitów docelowych w zdefiniowanych przez uczestników CCP.

  5. Omówienie roli Programów Wstępnych (PRP) i Operacyjnych Programów Wstępnych (oPRP)

   Ćwiczenie 8: Burza mózgów uczestników polegająca na określeniu informacji niezbędnych w procedurach i instrukcjach dotyczących PRP oraz oPRP.

  6. Metody weryfikacji systemu ISO 22000
   • Prawidłowy opis niezgodności
   • Etapy działań korygujących
   • Ocena skuteczności działań

    Ćwiczenie 9: Analiza raportów audytowych. Analiza niezgodności występujących w organizacji i projektowanie działań korygujących w systemie HACCP

  Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku Systemów Zarządzania Jakością

  Od kilkunastu lat specjalizujemy się we wdrażaniu i doskonaleniu Systemów Zarządzania Jakością. W tym czasie poznaliśmy realia rynku: wiemy jak połączyć wiedzę teoretyczną z zagadnieniami praktycznymi.

  Posiadamy stałą, wyspecjalizowaną kadrę trenerów

  Naszym atutem jest stały i doświadczony zespół, który w najbardziej zrozumiały i skuteczny sposób przekaże Ci posiadaną wiedzę. Zatrudniamy tylko najlepszych i najbardziej doświadczonych we wdrażaniu Systemów Jakości.

  Oferujemy szeroki zakres szkoleń i warsztatów

  Prowadzimy szkolenia z zakresu norm ISO, systemów branżowych, obowiązków Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego. Programy naszych szkoleń zostały opracowane na podstawie naszego kilkunastoletniego doświadczenia praktycznego we wdrażaniu i nadzorowaniu systemów zarządzania jakością. Liczne ćwiczenia, przykłady i warsztaty umożliwią Ci lepsze opanowanie materiału teoretycznego oraz zdobycie niezbędnych kwalifikacji, potwierdzonych imiennym certyfikatem.

  Gwarantujemy bezpłatne konsultacje poszkoleniowe

  Po zakończeniu szkolenia możesz liczyć na naszą pomoc. Wszystkim uczestnikom oferujemy bezpłatne, trzymiesięczne konsultacje, podczas których odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości.

  Przeczytaj, co sądzą o naszych szkoleniach ich uczestnicy:

  • Dzięki usługom świadczonym przez DJB Doradztwo Marcin Chorąży nie tylko zapoznaliśmy się z nowymi wymaganiami norm, ale także zyskaliśmy uprawnienia na Audytorów Wewnętrznych, które zostały udokumentowane imiennym i bezterminowym certyfikatem. Dzięki przebytemu szkoleniu potrafimy samodzielnie utrzymać oraz koordynować posiadane przez nas systemy zarządzania jakością oraz zarządzania środowiskowego. Wykonanie zamówionej przez nas usługi oceniamy w sposób pozytywny i wyrażamy nadzieję na współpracę w przyszłości.

   Józef KrólPrezes Zarządu

  • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży dwukrotnie przeprowadziła w naszym przedsiębiorstwie szkolenia z zakresu nowej normy systemu ISO 9001:2015. Szkolenia odbyły się zgodnie z przedstawionym harmonogramem oraz w uzgodnionych wcześniej terminach. Tematyka szkoleń również została dokładnie przystosowana do naszego profilu działalności, co stanowi dodatkowy atut usługi świadczonej przez DJB Doradztwo. Zakres merytoryczny spełnił nasze oczekiwania, a całe szkolenie przebiegło w pozytywnej i pogodnej atmosferze.

   Marian ChrzanowskiWiceprezes Zarządu

  • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży zlecone przez nas zadania wykonała w sposób rzetelny i sprawny. Wszystkie zadania przeprowadzone zostały według określonego harmonogramu i w wyznaczonym terminie. Wartość merytoryczna spełniała nasze oczekiwania. Zagadnienia omówione zostały zgodnie z ofertą, w sposób bardzo przystępny oraz interesujący. Firma DJB Doradztwo wykazała się ogromnym zaangażowaniem, a jakość świadczonych usług odpowiada wymaganiom postawionym przez MCB Sp. z o.o.

   Beata Pietrzak Prokurent  • Szkolenia przebiegły w miłej i bezstresowej atmosferze, która sprzyjała pogłębianiu wiedzy z zakresu systemów ISO. Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymali bezterminowe, imienne certyfikaty, potwierdzające nowo nabyte kwalifikacje. Z wielką przyjemnością chcemy polecić firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży jako profesjonalnego Wykonawcę usług szkoleniowych z zakresu systemów zarządzania.

   Natalia GrabarskaQA Manager  • Wykładowca DJB prowadzący szkolenie wykazał się dużym profesjonalizmem i wiedzą dotyczącą prezentowanych zagadnień, a pracownicy biura umiejętnościami planowania i dostosowania się do oczekiwań Klienta. Jakość usług świadczonych przez DJB Doradztwo odpowiadała wymaganiom postawionym przez GDDKiA.

   Zbigniew Paliński Z-ca Dyrektora Oddziału  • Szkolenia możemy ocenić wysoce pozytywnie biorąc pod uwagę wiedzę, doświadczonych i rzetelność konsultantów. W ocenie tej mieści się również uznanie poziom merytorycznego, dydaktycznego oraz organizacyjnego szkoleń. Zarówno przekazana nam wiedza jak i profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe okazują się przydatnymi w praktyce naszego funkcjonowania. Wszystko to sprawia, iż rekomendujemy firmę DJB Doradztwo jako kompetentną, wiarygodną i godną polecenia.

   Zdzisław Stalica Prezes Zarządu  • Rekomenduję firmę DJB Doradztwo jako solidną, wiarygodną i w pełni przygotowaną do kompleksowego przeprowadzania szkoleń z zakresu Systemów Zarządzania.

   Martyna Goncerz-DachowskaWiceprezes Zarządu

  loga
  DJB Doradztwo – jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku. Posiadamy stałą, wykwalifikowaną kadrę trenerów, która w praktyczny sposób przekaże Ci posiadaną wiedzę. Nasze szkolenia to nie tylko teoria, ale także warsztaty, dyskusje, studium przypadku i ćwiczenia.

  Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

  Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
  Skorzystaj z wyszukiwarki

  Twoje dane są u nas bezpieczne.
  Dbamy o Twoją prywatność.

  0.12879800796509